пʼятницю, 13 жовтня 2017 р.

Позитивне мислення: відганяємо небажані думки

Один з важливих інструментів розвитку і успіху людини — позитивне мислення. Відганяйте небажані думки, які заважають радіти життю.
Небажані, нав’язливі думки здатні довести людину до стану тривоги або депресії. Вони змушують концентрувати увагу на негативних подіях, часто представляючи їх гірше, ніж є насправді. Зациклюючись на таких думках, людина виглядає вічно незадоволеною і прискіпується до себе і оточуючих. Подібне мислення відбирає можливість відчувати себе щасливим.
Чи можна вимкнути погані думки, як обридлу музику? Насправді, можна. Психологічні техніки зупинки думок допоможуть відігнати небажані думки і повернути собі позитивне мислення.

Можливості позитивного мислення
Численні наукові дослідження показують, що самопочуття людини багато в чому залежить від її мислення, а думки здатні матеріалізуватися. Негативні думки навіть можуть притягнути хвороби. Таким чином, змінивши мислення, ви зможете поліпшити своє здоров’я.
Крім того, від напрямку мислення залежить розвиток особистості, діловий успіх і гармонія з самим собою та оточуючими людьми.
Суть позитивного мислення полягає не в тому, щоб не помічати негативу. Воно допомагає швидко зорієнтуватися у своїх можливостях і діяти конструктивно.
Процес зміни мислення тривалий, над собою потрібно працювати щодня. Зате в один прекрасний момент ми усвідомлюємо, що наше мислення позитивне, і легко відганяє небажані думки, як тільки вони з’явилися.

Техніка зупинки думок
Ця техніка — спосіб позбутися думок, які викликають тривогу і пригнічений настрій. Вона спрямована на їх викорінення. В результаті постійної роботи над собою кількість таких думок з часом значно зменшиться, і ігнорувати їх стане легше.
Техніку зупинки думок можна практикувати самостійно або на прийомах у лікаря або психотерапевта. Іноді людина не може сама навчитися зупиняти погані думки. У такому випадку рекомендується звернутися за допомогою до професіонала.

План по зміні мислення
Щоб зупинити небажану думку, потрібно зосередитися на ній і навчитися говорити собі «стоп!», Коли ви починаєте думати про це. Ймовірно, спочатку вам доведеться голосно говорити це слово вголос. Але незабаром достатньо буде вимовляти «стоп!» В розумі. Тобто, використовувати цю техніку ви зможете в будь-якому місці і в будь-який час.
План боротьби з негативними думками наступний:

Запишіть свої самі негативні думки. У список повинні потрапити думки, які з’являються знову і знову, викликають у вас почуття тривоги і відволікають від повсякденних справ. Першою в цьому переліку повинна бути сама небажана думка, потім — в порядку убування негативності. Починайте освоювати техніку зупинки думок з кінця списку — з найменш негативної думки.

Уявіть свою думку. Виберіть для тренування затишне місце, де б ви змогли вигукнути «стоп!» Не побоюючись, що вас почують. Сядьте або ляжте, закрийте очі. Уявіть ситуацію, в якій могла б виникнути негативна думка, і зосередьтеся на ній.

Зупиніть думку. Ефективний спосіб перервати думку — раптовий переляк. Спробуйте, наприклад, скористатися будильником. Встановіть його так, щоб він задзвонив через 3 хвилини. Зосередьтеся на своїй негативній думці. Коли задзвонить будильник, викрикуючи слово «стоп!». При цьому можна встати, клацнути пальцями або хлопнути в долоні. Потім постарайтеся ні про що не думати протягом 30 секунд. Якщо в цей період турбує вас думка знову, знову викрикуючи «стоп!». З часом ви навчитеся давати собі таку команду в розумі.
На заключному етапі почніть замінювати тривожні думки заспокійливими твердженнями або образами. Інакше негативна думка повернеться. Наприклад, якщо ви боїтеся літати в літаку, скажіть собі, що літак є найбезпечнішим видом транспорту. Уявіть, як ви зручно влаштувалися у кріслі, а літак благополучно прибув на місце призначення. Періодично образи можна змінювати, щоб вони не втрачали ефективності.
Коли ви навчитеся зупиняти першу думку, переходьте до наступної.

Медитація
Техніка медитації — відмінний засіб для концентрації і заспокоєнні розуму. Регулярна медитативна практика сприяє духовному і фізичному здоров’ю, вчить ментальному самовладанню. Переваг медитації багато, і одне з них це розвиток позитивного світовідчуття. У медитативному стані легше позбутися великої кількості негативу, який вас турбує. Медитацію можна поєднувати з візуалізацією і аффирмациями — так ефект вийти ще сильніше.
Отже, як тільки ви станете господарем своєї свідомості, і зможете перетворювати кожну подію життя в позитивний, надихаючий досвід, ви назавжди позбавитеся від хвилювань, сумнівів, розчарувань. Ви більше не будете заручником свого минулого — ви станете творцем свого прекрасного майбутнього.

Притча про позитивне мислення
Якось старий учитель сказав своєму учневі:
         -         Будь-ласка, оглянь цю кімнату і спробуй знайти у ній все, що має сірий колір.
Молодий чоловік оглянувся. В кімнаті було багато сірих речей: книга, підлога, підставка під квіти, штори і ще багато різних дрібниць.
        -         А тепер закрий очі і назви вголос всі речі… блакитного кольору, - попросив учитель. Молодий чоловік розгубився:
        -         Але я нічого не помітив!
Тоді учитель сказав:
        -         Відкрий очі. Подивися, як тут багато речей блакитного кольору!!!
Це була правда: ваза, рамки фотографій, килим. Учень відповів:
        -         Але ж це хитрість! Адже я за вашою вказівкою шукав сірі речі, а не блакитні!
Учитель тихо зітхнув, а потім посміхнувся:
       -       Саме це я і хотів тобі показати! Ти шукав і знаходив тільки сірий колір. Так само відбувається з тобою і в житті: ти шукаєш і знаходиш тільки погане і не помічаєш хорошого!
Учень заперечив:
    -  Мене завжди вчили, що слід чекати гіршого, і тоді ніколи не виявишся розчарованим. А якщо гіршого не станеться, то мене чекає приємний сюрприз. Ну, а якщо я завжди буду надіятись на краще, то ризикую бути розчарованим.
На що старий вчитель відповів:
         -       Упевненість в користі очікування гіршого змушує нас не помічати все хороше, що відбувається у нашому житті. Якщо чекаєш гіршого, то, скоріш за все, його і отримаєш. І навпаки. Можна знайти таку точку зору, з якою кожне переживання буде мати позитивне значення. З цієї хвилини ти будеш шукати у всьому щось позитивне!

Немає коментарів:

Дописати коментар